fbpx

W wielu firmach komunikacja wewnętrzna przypomina trochę zabawę w głuchy telefon. To poważny problem, który dostrzegają zarówno managerowie, jak i szeregowi pracownicy. Niespójna, zbyt skąpa lub całkowicie lekceważona komunikacja sprzyja popełnianiu błędów, w tym takich, które mogą prowadzić do utraty klienta i narażenia marki przedsiębiorstwa na szkody wizerunkowe. Dlatego coraz więcej firm jest zainteresowanych korzystaniem z naszej aplikacji dla pracowników – Blue Colibri App. Stworzyliśmy ją po to, aby rozwiązać problemy komunikacyjne… dwoma kliknięciami. Przekonaj się, że Twój biznes również potrzebuje takiego wsparcia. 

Koniec z ciągłymi telefonami i mailami, których nikt nie odbiera

Nie znamy struktury Twojej firmy, natomiast domyślamy się, że skoro zacząłeś czytać ten artykuł, to sam na co dzień doświadczasz problemów komunikacyjnych w organizacji. Zauważasz, jak źle wpływają one na efektywność pracy, jak obniżają morale w zespole i powodują opóźnienia.

Posłużymy się tutaj hipotetycznym przykładem. Jacek jest właścicielem firmy transportowej, zatrudnia 10 kierowców, a w ostatnim czasie zainwestował też w nowy dział logistyczny. Wszystko po to, aby jego firma działała sprawnie i mogła realizować coraz więcej atrakcyjnych zleceń przewozowych. Problemem Jacka jest to, że komunikacja pomiędzy pracownikami działu logistyki a kierowcami mocno kuleje.

Standardowo wygląda to tak: logistyk otrzymuje informację o konieczności zmiany kolejności odbioru poszczególnych ładunków na trasie przejazdu. Próbuje skontaktować się z kierowcą odpowiedzialnym za ten transport, ale nie może się do niego dodzwonić. Kierowca oddzwania po godzinie informując, że jest już na miejscu i czeka na załadunek. Problem w tym, że jednak miał najpierw pojechać w zupełnie inne miejsce… Strata czasu, nerwy, wzajemne pretensje.

Takiej sytuacji można byłoby uniknąć, gdyby w firmie Jacka była wykorzystywana aplikacja dla pracowników. Wówczas informacja o zmianie trasy od razu trafiłaby do sieci wewnętrznej (Jacek mógłby ją wprowadzić sam), a wszystkie zainteresowane osoby natychmiast otrzymałyby powiadomienie na swoje telefony. Wystarczyłyby dosłownie dwa kliknięcia, aby nie doszło do kłopotliwej i kosztownej pomyłki.

Tak właśnie działa aplikacja dla pracowników Blue Colibri App, którą opracowaliśmy dzięki odbyciu setek rozmów z managerami i pracownikami niższego szczebla. Dokładnie poznaliśmy problemy komunikacyjne toczące firmy i stworzyliśmy proste narzędzie do ich rozwiązania. Aplikacja skupia się na potrzebach pracowników, zwłaszcza tych wykonujących swoje obowiązki poza biurem.

Czy wiesz, że…

z aplikacji Blue Colibri App korzysta już ponad 40 000 pracowników, z czego aż 70% stanowią pracownicy fizyczni?

Jak to właściwie działa?

Wszyscy kochamy aplikacje mobilne za prostotę i funkcjonalność. Poszliśmy dokładnie tym samym tropem projektując Blue Colibri App. Udostępniliśmy narzędzie, z którego obsługą poradzi sobie każdy, nawet osoby niekorzystające na co dzień z nowoczesnych technologii.

W zależności od wersji (Basic, Pro) Blue Colibri App umożliwia m.in.:

  • udostępnianie wiadomości firmowych wraz ze zdjęciami i wideo wszystkim pracownikom lub wybranym grupom,
  • uzyskanie natychmiastowego dostępu do danych kontaktowych (koniec z mailami od pracowników z prośbą o podanie numeru do działu księgowości),
  • tworzenie i udostępnianie wydarzeń firmowych w kalendarzu wraz z informacją zwrotną,
  • udostępnianie kluczowych dokumentów firmowych, z którymi muszą się zapoznać pracownicy, jak np. wewnętrzny regulamin, zasady korzystania z pojazdów służbowych etc.

Aplikacja zastępuje więc tradycyjne metody komunikacji wewnątrz firmy, jak maile, telefony czy papierowe notatki rozwieszane na tablicy informacyjnej. Jest szybsza, bezpieczniejsza i o wiele wygodniejsza w codziennym użytkowaniu.

Zostań na naszej stronie internetowej i poznaj najważniejsze funkcjonalności aplikacji dla pracowników Blue Colibri App – już w wersji Basic będzie ona stanowić spore wsparcie dla Twojej firmy w zakresie poprawienia komunikacji wewnętrznej.